GS TV

Yazar Admin
3803 Okunma

GS TV Şampiyonların Kanalı sloganıyla Galatasaray Spor Kulübünün resmi yayın organı olarak 18 Eylül 2006 tarihinde Aydın Doğan'a ait Doğan Yayın Holding (DYG) tarafından gs tv test yayınına başladı.

Test yayınının tamamlanmasının ardından 15 Ocak 2007 tarihinde SD yayına geçiş yapmıştır.
TV kanalının 24 saat yayın yapan iki adet stüdyosu bulunmaktadır.

Bu stüdyolarından birisi Galatasaray takımının idman kampı olan Florya Tesisinde yer alırken diğeri de camianın kurucusu Ali Sami Yen'e ithafen Ali Sami Yen stüdyosu olarak yayın hayatını sürdürüyor.


TV Programları


Galatasaray TV, 15 Kasım 2008 tarihinde RTÜK tarafından Türksat lisansının iptal edilmesi sonrası Türksat uydusundan yayın hakkını çekmiş ve sadece şifreli yayın platformu Digitürk üzerinden yayın hayatına devam edeceği kararını almıştır.


Bu gelişmenin ardından D-Smart şifreli yayınına da son verme kararı alarak sadece tek bir yerden yayın yapacağını resmi olarak duyurmuştur. Öne çıkan gs tv program listesi şöyledir:

  • Günaydın Galatasaray Ailesi
  • Avrupa'dan Futbol
  • Sarayın Yıldızları
  • Gerçekleri Tarih Yazar
  • Gamezone
  • Video Spor öne çıkan güncel program listesini
  • oluşturmaktadır.

Program sunucuları arasında Merve Ergü, Melisa Çizmeci, Alican Baykın, Ebru Gülsoy gibi deneyimli kadrosuyla yayın hayatını sürdürüyor.


Frekans Bilgisi

15 Kasım 2008 tarihinde RTÜK ile olan yayın anlaşmasını tek taraflı feshetme kararı alarak Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapmamaya karar vermiştir.

Ayrıca D-Smart üzerinden de yayın yapmayacağını kamuoyuna duyurmuştur. 28 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yalnızca Digitürk üzerinden yayın yapacağını açıklamıştır.

TV kanalı Digitürk gs tv HD yayınını 75. kanaldan devam ettiriyor.
TV kanalını seyretmek isteyenlerin ayrıca kulübün resmi yayın organı olan www.galatasaray.com sitesi üzerinden kesintisiz olarak 24 saat yayın hayatını sürdürüyor.

Galatasaray kulübünün resmi maçlarına ilişkin gündemdeki sıcak gelişmeler, transfer haberleri, maç öncesi sahadan canlı bağlantı ve maçın ardından sıcağı sıcağına gelişmelerle maça ilişkin tüm detaylar televizyon kanalı üzerinden seyircilerle buluşturuluyor.

TV kanalı 15.500 kapasitesiyle resmi maçlarının oynandığı Türk Telekom Stadyumunda kapalı stüdyo şeklinde üçüncü bir stüdyo çalışmalarının alt yapı hazırlıklarına hummalı olarak devam etmektedir. Burada da yine maç anına ilişkin sıcak gelişmeler seyircilerle anlık olarak buluşacak. Rakip kanal olan FB TV İzle göz atmak isteyebilirsiniz .

Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

Cartoon Network

Ülke Tv

Bengü Türk

ATV

Kocaeli TV

A Haber

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk