NTV

Yazar Admin
1293 Okunma

NTV , Türkiye'nin ilk haber kanalı olarak 1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulmuştur. Başarılarına devam edebilmek adına 1999 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine katılmıştır.

Türkiye'de yayın dönemine yeni bir soluk getiren NTV İZLE, tematik yayın ile Türk medyasını tanıştırmıştır. NTV'de yalnızca ulusal çaplı haberler yayınlanmamakta uluslararası haberler de TV kanalında yayınlanmaktadır.

Günlük haberlerin yanı sıra kültür-sanat programları, spor programları ve yaşam programları da NTV İZLE üzerinden yayınlanmaktadır.


NTV, yayın hayatı boyunca çeşitli kuruluşlar tarafından her yayın döneminde ödüllendirilmiş bir kanaldır. TV kanalının merkezi İstanbul'da bulunmaktadır.

İstanbul'un yanı sıra İzmir, Diyarbakır, Ankara ve Brüksel gibi dünyanın ve yurdun dört bir yanında temsilciliklere sahiptir.


NTV Tarafından Yayınlanan Programlar


NTV günümüzde yalnızca haber programları yayınlamakla kalmayıp söyleşi, güncel, yaşam, belgesel ve spor programları da yayınlamaktadır.


Haber programlarında başlangıç aşamasında Güne Başlarken programı yer almaktadır. Bu programda gece boyunca ve gün öncesinde yaşanmış olan olaylarla alakalı haberler yayınlanmaktadır.

Daha sonra Haber Merkezi, Yakın Plan, Günün İçinden, Gece Bülteni ve Akşam Haberleri gibi haber programları da yayınlanmaktadır. Ana haber bülteni olarak yayınlanan programı Seda Öğretir sunmaktadır.


Söyleşi olarak Çalışma Hayatı isimli program yayınlanmaktadır. Spor programı olarak genellikle futbolseverler tarafından takip edilen %100 Futbol ve Avrupa'dan Futbol programları kanalda yayınlanmaktadır.


Yaşam/Belgesel kuşağında ise Gece Gündüz, Tadı Damağında, Yazı İşleri, Hafta Sonu, Güzel Hayat ve Zor İşler gibi farklı programlar yayınlanmaktadır.


NTV Frekans Bilgileri


NTV Türkiye'de bulunan tüm alanlarda yayın yapan bir kanaldır. Bu kanalı televizyonlarınızda görmek ve programları takip etmek istiyorsanız Türksat 4A uydusundan aşağıdaki frekans bilgilerini yazarak izleyebilirsiniz:


Frekans değeri: 12015
Symbol oranı: 27.500
FEC: 5/6
Polarizasyon H- Yatay
Şifreli platformlar üzerinden yayınlanma durumunda ise aşağıdaki kanallarda NTV'yi görüntüleyebilirsiniz:

  • Digitürk'te 41. kanalda,
  • D-Smart'ta 31. kanalda,
  • Türksat'ta 12. kanalda,
  • TKGS'de 612. kanalda,
  • Analog KabloTV'de S17'de,
  • KabloTV'de 57. kanalda,
  • Turkcell TV+'da 50. kanalda,
  • Tivibu'da ise 56. kanalda yer alan NTV ile güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Gündemi eksiksiz olarak takip edebileceğiniz NTV, ntv.com.tr üzerinden ücretsiz yayın yapmaktadır. Yapılan ücretsiz yayın ile uluslararası ve ulusal düzeyde haberleri takip edebilir, spor dünyası ve ekonomi dünyasının nabzını tutabilirsiniz. Bir diğer haber kanalı olan Haber Türk TV

Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

TRT Belgesel

Dmax

TGRT Haber

TRT Spor

TV 8

XEZER TV

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk