Star TV

Yazar Admin
1410 Okunma

Star TV , Türkiye'nin ilk özel kanalı olması nedeniyle dikkat çeken tv kanalıdır. Kuruluşu Ahmet Özal ve Cem Uzan'ın katkıları ile 1 Mart 1989 tarihinde gerçekleşmiştir.

Yayın alanı tüm Türkiye'yi kapsamaktadır. Kanal kuruluş döneminde Uzan Grubu'na ait olup daha sonra sahip değiştirerek sırasıyla Doğan Medya Grubu'na ve Doğuş Yayın Grubu'na geçmiştir. Kanalın şu anki yönetiminden sorumlu olan grup Doğuş Yayın Grubu'dur.

Star TV'de Öne Çıkan Programlar


Star Tv İzle , günümüzde genellikle yayınlamış olduğu diziler ile dikkat çekmektedir. Haftalık dizi programlarının yanı sıra günlük dizileri ile de seyircileri ekran başına kitleyen Star TV'nin 2019-2020 TV sezonunda en çok dikkat çeken dizileri arasında Sefirin Kızı, Babil, Güvercin ve Çocuk yer almaktadır.


Gündüz kuşağında yayınlanan Gerçeğin Peşinde programı ile ülkemizde çözülmesi geciken kriminal olaylar incelenmektedir. Bu programın yanı sıra Sevdim Seni Bir Kere isimli günlük dizi de kanalın en çok izlenen yapımları arasında yer almaktadır.

Şampiyonlar ligi maçlarını yayınlaması ile dikkatleri üzerine toplayan Star TV'nin bu yayınları BeinSports'un yayın haklarını satın alması nedeni ile son bulmuştur.


Star TV Türksat 4A Frekans Bilgileri


Ülkemizin ilk özel kanalı olma özelliğini taşıyan Star TV İzle , Türksat 4A'da NTV Türkiye Paketi içerisinde yer alan bir kanaldır. Türksat 4A uydusundan erişim sağlamak istiyorsanız frekans bilgileri aşağıdaki gibidir:

Frekans değeri: 12015 MHZ
Symbol Rate: 27500
FEC değeri: 5/6
Polarizasyon: H- Yatay

  • Şifreli yayın platformlarında Star TV'yi bulmak istiyorsanız:
  • Digitürk'te 27. kanal,
  • D-Smart'ta 24. kanal,
  • Kablo TV'de 26. kanal,
  • Turkcell TV+'da 23. kanal,
  • Tivibu'da ise 27. kanal olarak yer almaktadır. 

Star Tv Ana Haber Bülteni


Star TV ana haber bülteni; Ana Haber, Hafta Sonu Haberleri, Gün Ortası Haberleri, Gece Haber, Spor, Bugün ve Yaz Haberleri olarak çeşitlendirilmiştir. 1 Mart 1989'dan beri yayınlanan ana haber bültenleri ile dikkat çeken Star TV, dönemin en ünlü sunucuları ile seyircilerin karşısına çıkmıştır.


Reha Muhtar, Gülgün Feyman, Uğur Dündar ve Erhan Ertürk gibi başarılı sunucuların değişmesi ile birlikte günümüzde kanalın ana haber sunucusu Nazlı Çelik olmuştur.

Hafta sonu haberlerini ise Seda Öğretir sunmaktadır. Sunucuların döneme göre değiştiği bilinmekte, ana haber sunucularının yanı sıra diğer haber bültenlerinin sunucuları da değişim göstermektedir.
 

Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

TGRT Haber

Ülke Tv

TLC

GS TV

Tvnet

TRT EBA TV İlkokul

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk