TRT1

Yazar Admin
2445 Okunma

TRT1 , Türkiye'nin ilk televizyon kanalı olan trt1 , televizyona ve televizyon yayınlarına ilk merhaba dediğimiz kanal oluyor. Kanal ilk yayın hayatına başladığında , haber yayınları yapıyordu . Haber saati geldiğinde , ekran başına bir spiker çıkıyor ve o zamanki tabir ile ajans haberleri verip kanal kapanıyordu .


Daha sonra eğlence programları da eklendi ve bilinen trt1 kanalı olmaya başladı . Yayın uslubu , oldukça güzel ve diksiyonu düzgün bir Türkçe kullanan katılımcılar ile devam etmekteydi . Karasal yayının ilk 31 ocak 1968 yılında gerçekleştirdi.


Ankara'da Mithat paşa caddesinin bodrum katında Televizyon stüdyosunda her şey hazır ve nazır . İlk sunuş cümleleri beş kez on kez tekrar ediliyor ve saat 19:30 oluyor ve spiker ilk anonsunu yapıyor.


Sayın seyirciler bu akşam ki deneme yayınına başlıyoruz diyor ve ilk yayını spiker başlatmış oluyor . Trt 1 tarihimizin ışığını aydınlatıyor ve ilk yayın ile bize merhaba diyor .


TRT 1 İlk Yayınında Ne Olmuştu ?


Trt 1 ilk yayınında haber bülteni ile başlıyor ve konu başlıkları şöyle devam ediyor :
Tarih 1 Nisan 1989 yayınlı haber bülteni konu başlıkları şöyle başlıyor.

Devlet bakanlarının görev alanları belli oldu , Yunanistan Türkiye'ye daha fazla konvasyonel kuvvet ayrılmasına karşı cıktı ve vasilyu silahlanmaya devam edeceğiz dedi .

Irak 'da savaş sonrası seçim , Sariyer iki Ankara gücü İki .
Yeni bakanlar kurulunda bağlı ve ilgili kuruluşlar belli oldu başbakan Turgut özal Bağlı kuruluşlar hazine müşteşarlığı ilgili kuruluşlar Merkez Bankası Ziraat Bankası Halk bankası olarak devam etmektedir .


Türkiye'nin ilk karasal yayın kanalı olan Trt 1 İzle ve zamanla birden çok yayın kanalları açmaya devam edecek olup , çok kaliteli yayınlar yapmaya devam edecektir .

Kendi kanal parası haricinde ayrıca vatandaştan alınan vergiler ile Türkiye'nin en zengin TV kanalı olmuştur .

Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

Tvnet

TLC

Halk TV

TRT EBA TV İlkokul

TELE 5

360TV

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk