TV 8

Yazar Admin
1200 Okunma

TV 8 Acun Ilıcalı'ya ait tv 8 televizyon kanalı MNG Radyo, Televizyon ve Medya Hizmetleri AŞ bünyesinde 22 Şubat 1999 tarihinde SD yayın formatıyla ekranlara giriş yaptı. Acun Medya bünyesindeki Acun Ilıcalı prodüktörlüğündeki programların ekrana getirildiği televizyon kanalının genel yayın yönetmenliğini Mehmet Nazif Günal üstlenmiştir.


Kanalın güncel sloganı ise TV 8 Beraberiz olarak 2014 yılından beri kullanmaya devam ettiği yayıncılık anlayışını oluşturmaktadır. Hayatın farklı renklerini bir arada buluşturma anlayışıyla televizyon kanalının reklam aralığında farklı renk tonları kullanılıyor.


Acun Medya Programları

Acun Ilıcalı tarafından prodüktörlüğü gerçekleştirilen yapımlar TV 8 İzle kanalında yeni bölüm ve canlı yayın anlayışlarına dayanarak yayınlanmaktadır. Güncel olarak yayınlanmayı sürdüren başlıca program adları şunlar:

 • Yetenek Sizsiniz Türkiye
 • O Ses Türkiye
 • Eser Yenerler Show
 • Survivor
 • Masterchef Türkiye 8x8 güncel olarak yayınlanan programlarıdır.

Bu programların dışında TRT Çocuk televizyonundan Maşa İle Koca Ayı adlı çizgi diziyle Miki Farenin Kulüp Evi adlı çizgi filminin tekrar bölümleri yayınlanmaktadır.

Show TV ekranında halen yeni bölümleri yayınlanan Güldür Güldür programının tekrar bölümlerini ve en çok sevilerek takip edilen bölümlerini yine seyircisiyle buluşturmaktadır. Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından hazırlanan Yılmaz Erdoğan'ın prodüktörlüğünü üstlendiği Çok Güzel Hareketler Bunlar komedisinin de yine tekrar bölümlerini televizyon kanalı üzerinden seyircisiyle buluşturuyor.


O Ses Türkiye


Türkiye'nin yeni ses sanatçılarını keşfetmek adına her yerden başvuruları kabul eden şarkı yarışması programıdır. Program bütün müzik türlerine açık olup pop ve slow müzik ağırlıklı ses performanslarını değerlendirmektedir.
Yarışmanın jüri üyeliğini güncel olarak Hadise, Murat Boz, Seda Sayan üstleniyor.


Frekans Bilgisi

TV 8 İzle kanalının Türksat 4A uydusu üzerinden 12346 frekans 9600 sembol oranı dikey(v) 3/4 FEC değeri güncel frekans bilgilerini oluşturmaktadır.
HD kalitede yayın yapmaya devam eden tv 8 başlıca;

 • 28. kanaldan Digitürk
 • 28. kanaldan D-Smart
 • 29. kanaldan Kablo TV
 • 27. kanaldan Turkcell TV+
 • 316. kanaldan Tivibu
  HD kalitede yayın anlayışıyla ekranlarda yer alıyor.
  Televizyon kanalında ayrıca NBA (Amerikan Basketbol Ligi) maçlarının telif hakları satın alındığı için yayınına yer verilmektedir. TV kanalı prodüktör Acun Ilıcalı tarafından yeni program tekliflerini de değerlendirmeye alarak Acun Medya insan kaynakları başvurusu aracılığıyla yaratıcı yeni program fikirleriyle siz de ekranın bir üyesi olabilirsiniz.
Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

Beyaz TV

Halk TV

TV 8 Buçuk

Show TV

Dmax DE

GS TV

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk