TV 8 Buçuk

Yazar Admin
1407 Okunma

TV 8 Buçuk MNG Radyo TV ve Medya Hizmetleri AŞ tarafından Acun Ilıcalı'ya ait tv 8,5 televizyon kanalı 6 Ekim 2016 tarihinde kuruldu. TV 8,5 kanalı Türkiye A Millî takımımızın maçlarının yayın haklarını satın almasıyla sadece millî maç yayını yapmak adına özel kurulmuştur. Ardından TRT tarafından millî maçların maç yayınının telif hakkı satın alınmasıyla TV 8 Buçuk İzle kanalındaki programların tekrar yayınına yer veren kanal olma özelliği kazandı.


Program Listesi


Acun Ilıcalı tarafından kurulan tv kanalı Türkiye ile Ukrayna arasında oynanan grup maçları esnasında dakika 22'de spiker Melih Gümüşbıçak tarafından resmen kamuoyuna tanıtıldı. Karşılaşmanın 90 dakikasının tekrar yayınını da ertesi gün seyretme şansı olmayanlar için yeniden ekrana getirdi.
TV kanalı 3 Mart 2017 tarihinden itibaren HD yayın hizmetine başlamış olup Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan programlarıyla Türkiye'nin yeni yeteneklerini keşfetmeye devam ediyor.

  • Eser Yenenler Show
  • Survivor Ekstra
  • O Ses Türkiye
  • Yetenek Sizsiniz Türkiye başlıca yayınlanan programları arasında yer almaya devam etmektedir.

TV kanalı bu programların yanı sıra aktüalite programları da yaparak gündeme ilişkin bütün gelişmeleri ele alıyor.
Yeşilçam film kuşağıyla da hafta sonunda doya doya yerli filmlerin en çok beğenilen yapımlarını ekranlara taşımaya devam eden TV 8 Buçuk İzle olarak güncel frekans değerleri üzerinden yayın hayatını sürdürmektedir.


Güncel Frekans Bilgisi


Türksat 4A uydusu üzerinden 12346 frekans 9600 sembol oranı üzerinden yayın hayatını sürdürüyor. 3 Mart 2017 tarihinden itibaren HD kalitede yayın hayatına başlamasıyla birlikte Digitürk 55. kanal, D-Smart 47. kanal, Kablo TV 41. kanal, Turkcell TV+ 41. kanal ve Tivibu 56. kanal üzerinden yüksek çözünürlükte tv 8,5 olarak yayın hayatına devam ediyor.


TV kanalının güncel olarak yayınlanan programları ayrıca kanalın resmi internet sitesi üzerinden de HD kalitede reklamsız olarak izlenebilmektedir.
Acun Ilıcalı prodüksiyonunda yeni fikirler geliştirmek ve yeni programlar yaratmak adına televizyon kanalı insan kaynakları birimi Türkiye'nin her yerinden program başvurularını bekliyor.

TV kanalı özellikle A Millî maçlarının yayın haklarını satın almasıyla birlikte en çok takip edilen kanallar arasında yerini almıştır. Grup maçları sonrası TRT'ye devredilerek TV 8 kanalının tekrar yayıncılığını üstlenmiştir.

Etiketler:

Paylaşmak İster Misin?

Yorum Yazmak İster Misin?

İlgilinizi Çekebilir

Ülke Tv

Cartoon Network

A Haber

TJK TV

İdman TV

Azad TV ATV

Dmax DE

Kabel Eins Doku

Kabel 1 Kabel Eıns

Popüler İçerikler

CNN Türk

360TV

FBTV HD

Disney Channel

Bein Sports Haber

GS TV

Halk TV

Beyaz TV

FOX TV

Planet Çocuk